Viens no vadošajiem senās mūzikas speciālistiem Izraēlā- klavesīnists, diriģents un pedagogs Dāvids Šēmers /David Shemer/ dzimis Rīgā, absolvējis E. Dārziņa mūzikas vidusskolu, 20 gadu vecumā pārcēlies uz Izraēlu. Pēc studijām Jeruzalemes Mūzikas un dejas akadēmijā, Londonā papildinājis zināšanas senās mūzikas interpretācijā. Šēmers ir mākslas zinātņu doktors, kurš savu zinātnisko grādu ir ieguvis Ņujorkas Stonibrūkas Universitātē.


Dāvids Šēmers koncertē gan Eiropā, gan ASV kā solists, kamermūzikas atskaņotājs un diriģents. Viņš izveidojis Jeruzalemes baroka orķestri un ir tā mākslinieciskais vadītājs, atskaņojot daudzus senās mūzikas darbus, tostarp Baha h moll mesu, Sv. Mateja pasiju, Jāņa pasiju, Hendeļa oratoriju Mesija.

Kopš 1982. gada Šēmers pasniedz klavesīna spēli, senās mūzikas interpretāciju un teoriju Jeruzalemes  Mūzikas un dejas akadēmijā.


Dāvids Šēmers sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru dāvā rīdziniekiem un pilsētas viesiem bezmaksas koncertu.


Tālāk D. Šēmers dosies uz Tallinas Mūzikas un teātra akadēmiju, kur ar koncertu 11. februārī piedalīsies Senās mūzikas festivālā Ceciliana. Sakritība, ka šim koncertam 13. februārī sekos mūsu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras perspektīvas jaunizveidotas grupas studentu koncerts. Grupa jau vairākus mēnešus intensīvi strādā Eiropā atzītā senās mūzikas mentora Māra Kupča vadībā, lai vēlāk startētu Eiropas labāko jauno grupu atlasē Emerging European Ensembles, kur katru gadu no aptuveni 70 grupām tiek atlasītas 5-6 labākās jaunās senās mūzikas grupas. kas turpmākos divus gadus tiek profesionāli intergrētas senās mūzikas vadošo festivālu un koncertpasākumu norisēs.


Uz tikšanos 9. februārī plkst 19.00 Rīgas Ebreju kopienas nama Mazajā zāle, Skolas ielā 6. Ieeja bez maksas!